Arenaexponering

Vi ger er Sveriges bästa arena och snyggaste arenarum med fantastiska exponeringsmöjligheter

Vi erbjuder dig som partner följande exponeringsmöjligheter på Tele2 Arena och Stockholms Stadion

  • Digital LED-reklam på det 108 meter långa LED-bandet (Tele2 Arena)
  • Fasta reklamskyltar på kort och långsidor
  • Två stycken 100 kvadratmeter stora LED-skärmar på kortsidorna (Tele2 Arena)
  • 400 digitala skärmar runt om på arenan (Tele2 Arena)
  • Speakerexponering
  • Visa era produkter och erbjudanden på innerplan innan match eller i paus

Exempel på arenaexponering

LED längs spelplanen

ex 1

400 digitala skärmar

ex 2

Två st 100 kvm LED-skärmar

ex 3

Intresserad?

Är du intresserad av att bli en del av Djurgården Fotboll?
Fyll i formuläret nedan så tar vi kontakt med dig.
Jag är intresserad av:



Vi är DIF Business

Daniel Malmgren

Affärsområdesansvarig

072-554 64 80daniel.malmgren@dif.se

Fredrik Segerblom

Leverans

070-633 91 03fredrik.segerblom@dif.se

Samuel Wiljergård Plith

Leverans

072-500 10 45samuel@dif.se

Pontus Ljungquist

Försäljning

073-745 67 82pontus.ljungquist@dif.se

Adam El Mallah

Försäljning

070-759 24 90adam@dif.se

Leo Skogfält

Försäljning - 1891-klubben

leo.skogfalt@dif.se

Marcus Vivstam

Försäljning

0704431379marcus.vivstam@dif.se