Bortakortet - alla bortamatcher på ett kort
- Biljetter
- 1 apr 2025

Nu finns möjlighet att delta i utlottning för att få köpa ett Bortakort som gäller på Djurgårdens bortamatcher i Allsvenskan 2025.
På lördag är det dags för allsvensk bortapremiär då DIF tar sig an Sirius på Studenternas IP. Därmed finns det god anledning att påminna om torsdagens kommande utlottning som ger möjlighet att köpa Bortakortet för Allsvenskan 2025.
Klicka här för att delta i utlottningen.
Kostnaden för Bortakortet är 1250 kr och sista chans att delta i utlottningen är torsdag 3 april kl. 14:00
Själva utlottningen sker sedan strax efter den 3 april kl. 16:00.
Djurgården erbjuder ett begränsat antal kort som ger möjlighet att se alla bortamatcher i Allsvenskan på anvisad bortasektion. Kortet är opersonligt, det går alltså att låna ut. Vi har totalt 15 kort till försäljning och kommer således lotta fram 15 personer som får möjlighet att köpa kortet.
Endast medlemmar i DIF Fotboll kan delta.