Se avsnitt 2 av DIF Studio
- Föreningen
- 22 mars 2025

Här kan du se det andra avsnittet av vårt nya format DIF Studio där fokus ligger på det nya biljettsystemet, damernas premiär i OBOS Damallsvenskan, och det ekonomiska resultat som offentliggjordes på årsmötet.
För ett par veckor sedan var det premiär för DIF Studio, ett nytt format från Djurgården Fotboll. Programmet kommer över tid att beröra olika delar av föreningen, alltid med gäster på plats i studion, och med aktuella ämnen som intresserar Djurgårdare.
I det här avsnittet berättar biljettansvarig Sophia Lindahl allt du behöver veta om det nya biljettsystemet, vi pratar med vicekapten Mimmi Larsson inför damernas premiär i OBOS Damallsvenskan, och om det ekonomiska resultat som offentliggjordes på årsmötet med vd Henrik Berggren. Dessutom ringer vi upp Samuel Dahl som berättar om sin tid i Roma, hur han trivs i Benfica, och hur det var att möta Barcelona i Champions League.
Se programmet nedan.
Missade du det första avsnittet? Se det här.